Norvegų mokslininkas kelia prielaidą dėl nenatūralios koronaviruso kilmės

Norvegų mokslininkas Birger Sørensen, tiriantis bei kuriantis vakcinas, išanalizavęs koronaviruso struktūrą bei elgseną žmogaus organizme, daro išvadas, jog jis greičiausiai nėra natūralios kilmės. Įtarimus kelia tam tikri baltymo struktūros segmentai, kurie, pasak mokslininko, su kažkieno pagalba buvo įterpti dirbtiniu būdu. Šias mokslines prielaidas bei išvadas palaiko ir britų profesorius Angus Dalgleish.

Šie mokslininkų tyrimo rezultai ką tik paskelbti pripažintame moksliniame žurnale Quarterly Review of Biophysics. Nors tam tikrų viruso sekų “nenatūralumą” jau anksčiau buvo įtarę ir aprašę kiniečių mokslininkai, dabar šios prielaidos, panašu, susilauks daugiau tarptautinio dėmesio bei palaikymo.

Birger Sørensen, NRK, kaip svarų argumentą įvardija ir tai, kad virusas nuo oficialiai fiksuojamo patekimo į žmogaus organizmą, per ganėtinai ilgą laikotarpį, praktiškai nemutavo. O virusui ką tik peržengusiam rūšių barjerą kaip tik būdingas priešingas elgesys,- intensyvus mutogeniškumas. Taigi, esamas viruso elgesys rodo jo išankstinį (dirbtinį) pritaikymą prie žmogaus organizmo. Ir už šį procesą “nuopelnai” greičiausiai priklauso amerikiečių bei kiniečių mokslininkams,- sako Birger Sørensen.

Mokslininkas pasakoja, kad beveik visose pažangiose laboratorijose vykdomi panašūs eksperimentai, nors apie tai garsiai ir nesigiriama. Dirbtiniu būdu bandoma padidinti/pagerinti tam tikras virusų savybes, pvz. – užkrečiamumą,- kad tyrimų metu tiriamuosius būtų galima greičiau/lengviau užkrėsti…  Na, o kiniečių bei amerikiečių mokslinnkai, nepaslaptis, koronaviruso tyrimų lauke glaudžiai bendradarbiavo jau keletą metų. Tad, labiausiai ir tikėtina, jog tai jų bendro darbo chimera.

Chimeromis vadinami laboratorijose modifikuoti virusai.

Šaltinis: nrk.no