Bergene tiesiamas ilgiausias Europoje dviračių tunelis

Bergeno Løvstakken kalno sprogdinimo darbai pačiame įkarštyje, nes pagal projektą 2022/23 metais per šį kalną drieksis modernus, net 2,9 kilometrų ilgio pėsčiųjų bei dviratininkų tunelis, o greta ir nauja miesto geležinkelio linija link Fyllingsdalen’o.

Tad, dviratininkų bei pėsčiųjų tunelis, sujungsiantis Bergeno Fjøranger’io rajoną su Fyllingsdalen’u, yra didelio miesto rekonstravimo projekto “Bybanen Utbygging” dalis. Tikinama, jog darbams vykstant be trigdžių, bendras finišas bus pasiektas jau 2022 vasarį.

Dabar Europoje ilgiausiu laikomas 2.4 km “Slavošovský tunel” Slovakijoje, tad baigus darbus, Bergen’o tunelis vienareikškai taps Europos ilgiausiu. Iki pasaulinio ilgio rekordo šiek tiek trūksta, nes analogiškas “Snoqualmie Tunnell” JAV driekiasi net 3625 m. Tačiau jei ne ilgiu, tai savo modernumu šis tunelis tikrai pretenduos į geriausio ir saugiausio pasaulyje vardą.

Kaip NRK pasakojo projekto vadovas Arild Tveit, šis tunelis tikrai išsiskirs moderniais projektavimo bei pritaikymo sprendimais. Pirmiausia – specialiu led-apšvietimu, kuris papildys pagrindinį apšvietimą ir sustiprins judėjimo bei greičio pojūčius, padės atspindėti informacinius ženklus ant tunelio sienų.

Specialus apšvietimas kartu su pažangiais dizaino ir erdvės projektavimo sprendimais, tokiais kaip pėsčiųjų dalies paaukštinimas, specialus sienų ženklinimas bei spalvos efekto parinkimas ir pan., pėstiesiems bei dviratininkams tunelyje leis jaustis saugiai ir sudarys greičiau bėgančio laiko efektą.

Tunelis įspūdingas ir savo pločiu. Pagal projektą numatytas bendras plotas – 6 metrai, iš kurių 3,5 užims dviejų krypčių dviračių juosta, o 2,5 – šaligatvis. Iš Fyllingsdalen’o į Bergeno centrą važiuojantiems dviratininkams šis tunelis leis maršrutą sutrumpinti net 5,5 km. Kelionė per visą tunelio ilgį pėstute užtruks apie 45 min., dviračiu – vos 10 min.

Tam, kad tunelis būtų kuo jaukesnis, saugesnis ir patogus naudoti dviratininkams bei pėstiesiems, buvo specialiai samdomas net architektas-psichologas. Vien šio tunelio darbams bus paklota 500 milijonų kronų.

Geležinkelio linijos bei tunelio statybų kontraktas pasirašytas dar praėjusių metų rudenį su šveicarų bendrove “Marti Tunnelbau AG” ir siekia 800 milijonų kronų. O abiejų tunelių kaina su pilnu įrengimu sieks 1,2 milijardo kronų.

Šaltiniai: veier24.no, nrk.no, hordaland.no