Nekviestas gimtadienio svečias – briedis vidury svetainės

27-erių Martine Hansen iš Gressvik’o (Trondalen, Fredrikstad) praėjusį ketvirtadienį jau buvo susiruošusi nedidelei savo gimimo dienos šventei ir belaukdama svečių tiesiog prisnūdo ant svetainės sofos. Tik staiga ją pažadino ne artimųjų sveikinimo šūksniai, bet kiek kitoks triukšmas: pramerkusi akis moteris priešais save išvydo į ją spoksantį briedį.

Nuojauta jai akimirksniu pakuždėjo teisingos elgsenos strategiją – sustingti ir nejudėti iš vietos. Tačiau briedžio instinktai, matomai, diktavo visiškai prišingus veiksmus: jis ėmė šėlti po svetainę lakstydamas ratais, pirmyn ir atgal. Tai truko akimirką, kol gyvūnas, ačiū Dievui, surado išėjimą, o šeimininkė liko sveika ir nepaliesta.

Gimtadienio vakaras nenorom įgavo neįprastų atspalvių: svečiai vos galėjo patikėti ką tik vykusia akistata, ir, žinoma, taip smarkiai nepergyveno, tačiau pačiai jubiliatei prireikė net raminamųjų. Neįtikėtiną susitikimą liudijo lyg po audros nuniokota svetainė: purvu aptaškytos sienos, išmėtyti daiktai, aplaužyti baldai bei briedžio šlapimas visur ant grindų. Tad, vietoj šventimo, teko daryti tvarką.

Dabar Martine džiaugiasi, jog žala tik materialinė,- viena laimė, kad desperatiškai šėldamas gyvūnas savo kelyje nesusidūrė su nei vienu iš vaikų. Beje, briedžio taipogi greičiausiai būta vienerių jauniklio, nes būtent šiuo metų laiku (gegužės – birželio mėn.) briedės atsiveda jauniklius ir nuo savęs nuveja bei be priežiūros palieka praėjusių metų vados jauniklius.

Briedžių jaunikliai, paprastai, žmonėms nepavojingi, o bėdų pridaryti gali tik besiblaškydami iš baimės. Pasimetę ir savarankiškumo besimokantys smalsūs jaunikliai dažniausiai ir patenka į panašias keblias situacijas,- “Dagbladet” patikina Morten Heim iš Norvegijos gamtos tyrimų instituto.

Martine’s turto draudimo kompanija, išgirdusi apie įvykį, taipogi sunkiai galėjo patikėti, nes su panašiu įvykių dar nebuvo netekę susidurti… Tačiau moteris ir toliau, vasaros metu, neketina laikyti uždarytų terasos durų, pro kurias smalsusis briedžiukas greičiausiai ir pateko svečiuosna.

Pirmieji įvykį aprašė “Fredriksstad Blad”.