Vasara Norvegijoje tęsis: prognozuojami 30 laipsnių karščiai

Daugelyje šalies regionų savaitgalis buvo išties vasariškas. O geroji šios savaitės meteorologinė žinia ta, jog vasarai Norvegijoje patiko,- tad, ji čia užsilaikys. Pasak Meteorologijos instituto atstovų, galimi net šiemetiniai šalies karščio rekordai, nes kai kuriose vietovėse laukiama iki 30 laipsnių pagal Celsijų.

Dabartinis 2020 metų temperatūros rekordas priklauso Gulsvik’ui (Buskerud), kur fiksuoti 27,7 laipsniai. Praėjus šiai savaitei, didelė tikimybė, jog lentelė keistis. Šiltės ir naktys, tačiau tropinių naktų tikėtis nereikėtų. Tikimybė, jog nakties temperatūra perkops 20 laipsnių ribą nedidelė, – “Dagbladet” tvirtina meteorologas Per Egil Haga.

Saulėti, daugiausiai be stipresnio lietaus ir itin šilti orai pranešami visai Pietų Norvegijai. Trumpos vasariškos liūtys galimos tik kai kur ir tik labai lokalios. Tad, pietuose siunčiamas ir perspėjimas dėl padidėjusio miškų gaisrų pavojaus.

Ypač vasariška ir šilta turėtų būti Rytų Norvegijos slėniuose (Østlandet), Hallingdal’e, Gudbrandsdalen’e bei Vest-Telemark’o ir Trøndelag’o apylinkėse, taipogi Vestland fiordų ruožuose.

Šiaurės Norvegijai taip pat žadamas geras oras. Tik Nordland’e, Troms’e ir Finnmark’e jis bus kiek permaigingesnis. Čia termometrų gyvsidabrio stulpeliai ženkliau ims kilti nuo trečiadienio ir pakilę išsilaikyti turėtų iki pat savaitgalio pabaigos.