Norvegija, kartu su Indija, Meksika ir Airija išrinktos į JT Saugumo Tarybą

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja trečiadienį vakare išrinko keturias naujas Saugumo Tarybos nares 2021 ir 2022 metams: Indiją, Meksiką, Norvegiją ir Airiją. Visos jos tampa nenuolatinėmis narėmis. (Saugumo Tarybą sudaro 10 nenuolatinių narių ir veto teisę turintis „didysis penketas“: Didžioji Britanija, Kinija, Prancūzija, Rusija ir Jungtinės Valstijos).

Į vieną iš Vakarams skirtų vietų pretendavusi Kanada pralaimėjo Airijai ir Norvegijai. Jos abi surinko 130 palaikymo balsų iš 192 rinkimuose dalyvavusių šalių.

Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono grupėje beveik vienbalsiai (184 balsais) išrinkta Indija. Meksika, su kuria, taip pat niekas nesivaržė, gavo 187 balsus. Na o Afrikos šalims šįkart nesugebėjus iškelti vienos valstybės, mūšis tarp Kenijos ir Džibučio persikėlė į antrą turą, praneša BNS.

Norvegijos užsienio reikalų ministrė Ine Eriksen Søreide patikina, jog Norvegija, nuo pat 2007 metų atkakliai siekusi šios pozicijos, jos tikrai nusipelnė, rašoma “VG”. Norvegijos užsienio reikalų ministerija iki 2019 metų specialioms kampanijoms: vafliams, rausvoms kojinėms, segtukams bei raktų pakabukams ir pažintinėms nepasiturinčių šalių ambasadorių kelionėms į Norvegiją išleido 29 milijonus kronų. Ir tai pagaliau atsipirko.

Tiek užsienio reikalų ministrė, tiek ministrė pirmininkė Erna Solberg, turėjusios lemiamą akimirką būti Niujorke, liko lojalios vyriausybės rekomendacijoms vengti kelionių dėl pandemijos,- balsavimo rezultatais džiaugėsi Osle, nuotoliniu būdu.

Norvegija tiki, jog turi pakankamai patirties bei galimybių prisidėti prie taikos ir saugumo pasaulyje. Tačiau žiaugsmą dėl iškovotos pozicijos netrunka pakeisti viltys bei lūkesčiai siejami su ja. Štai norvegiškosios “Gelbėkit vaikus” (“Redd Barn”) organizacijos vadovė Birgitte Lange, sveikingama šalį, sako, jog žinant, kad apie 415 milijonų vaikų gyvena konfliktinėse zonose, o per karinius išpuolius nukenčiančių vaikų pastaraisiais metais vis daugėja, Norvegija turi tinkamai išnaudoti užimtą poziciją ir įrodyti pasauliui, kad ji jos verta gindama šiuos vaikus visais įmanomais būdais.

Šaltiniai: BNS, vg.no