D. Trumpas griežtai perspėja protestuotojus JAV sostinėje

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) antradienį griežtai perspėjo protestuotojus Vašingtone ir pagrasino „rimta jėga“, jei jie bandytų įkurti sostinėje autonominę zoną panašiai kaip Siatle.

Kitą dieną po to, kai policija paprikinėmis dujomis vaikė demonstrantus, bandžiusius nuversti vieno buvusio prezidento statulą visai netoli Baltųjų rūmų, D. Trumpas taip pat pagrasino griežtomis įkalinimo bausmėmis „anarchistams“, gadinantiems nacionalinius paminklus.

„Įgaliojau federalinę vyriausybę areštuoti visus, kas vandališkai elgiasi su bet kokiais paminklais, statulomis ar kita tokio pobūdžio federaline nuosavybe… arba juos naikina, [baudžiant] įkalinimu iki 10 metų“, – antradienį tviteryje parašė D. Trumpas.

„Kol aš esu jūsų prezidentas, Vašingtone niekada nebus jokios „autonominės zonos“. Jei jie bandys, juos pasitiks rimta jėga!“ – perspėjo jis.

D. Trumpas turėjo galvoje protestuotojų Siatle prieš dvi savaites įkurtą rajoną be policijos, kuris papiktino konservatorius.

Šeštadienį policija nebuvo įleista į Siatlo šešių kvartalų „Kapitolijaus kalvos autonominę zoną“, kai ten buvo nušautas žmogus, o pirmadienį šio vakarinės pakrantės miesto meras paskelbė, kad pareigūnai planuoja atgauti protestuotojų užimto rajono kontrolę.

JAV sostinėje protestuotojai pirmadienį vakare pabandė nuversti Andrew Jacksono (Endriaus Džeksono), kuris prezidentas buvo 1829–1837 metais, statulą. Į ją nusitaikyta dėl to, kad A. Jacksonas turėjo vergų ir vykdė brutalią politiką indėnų atžvilgiu.

Policija protestuotojus nuvijo guminėmis lazdomis ir paprikiniu purškalu, bet prieš tai protestuotojai spėjo aprašinėti paminklą epitetais ir šūkiais.

Tuo tarpu ant Šv. Jono episkopalinės bažnyčios netoli Baltųjų rūmų buvo užrašytos raidės „BHAZ“, reiškiančios „Juodųjų rūmų autonominę zoną“ (Black House Autonomous Zone).

Anksti antradienį policija blokavo gatves netoli Baltųjų rūmų, D. Trumpui sraigtasparniu išskrendant į Arizoną pasakyti kalbos šalininkams.

„Svarstome ilgas įkalinimo bausmes“ tiems, kas gadina federalinius paminklus, sakė D. Trumpas ir pridūrė: „Beje, tai ne protestuotojai. Tai anarchistai ir kita.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.