Skaudžiai nukentėjęs, žaisdamas su ugnimi, 13-metis nori perspėti bendraamžius

13-metis Nojus (Noa), padedamas ir raginamas tėvų, dalijasi savo nuotraukomis tiesiai iš Haukeland’o ligoninės. Nors jose šiuo metu atrodo nekaip, visur labai skauda, o ir kalbėti pačiam sunku, tačiau noras įspėti bendraamžius neišdykauti su ugnimi nugali viską.

Berniuko tėtis Nils Ragnar Flindt Haugstad, pats beje ugniagesys, telefonu žurnalistams pasakoja, jog su aktyviu, įvairiausių išdaigų dažnai prisigalvojančiu, sūnumi apie ugnies keliamus pavojus yra šnekėjęsis ne kartą, bet…

Praėjusią savaitę Nojų nugalėjo smalsumas. Jis su draugais vietinėje parduotuvėje nusipirko plaukų lako flakonėlių ir nutarė juos išmėginti laužo liepsnoje, miškelyje už Gol centro. Draugo į laužą įmesta skardinė niekaip neliepsnojo, tad Nojus nutarė paspartinti reikalą, purkšdamas laką iš savojo flakono. Būtent tuomet sprogo įmestasis flakonas. Galingas ugnies plūpsnis, atrodo, truko vos sekundę, tačiau apėmė visą berniuką, įskaitant ir veidą. Tos sekundės pakako antrojo bei trečiojo laipsnių nudegimais nudegti net 25 procentus kūno.

Pp įvykio vaikas dar pats sugebėjo paskambinti tėčiui, o draugai bėgo prie netoliese tekančio upelio prisipildyti vandeniu savo gertuvių, iš kurių laistė ir gaivino nurengtą draugą.

Pirmiausia berniukas buvo nugabentas į Gol skubios pagalbos centrą, iš kur sraigtasparniu išskraidintas į Ullevål’o universitetinę ligoninę, o iš ten, prijungus respiratorių, buvo išskraidintas į Haukeland’o ligoninės (Bergene) nudegimų skyrių.

Šeima šiuo metu labiausiai tikisi, kad vaizdais palydėti jų perspėjimo žodžiai pasieks kitus išdykusius bei smalsius vaikus.

Šaltiniai: nrk.no, TV 2