Į Norvegiją sugrįžta vasariški orai, tik, gali būti, – neilgam

Šiemet Norvegijoje gan audringai startavusi vasara, daugelyje vietovių triuškinančiai sumušusi karščio rekordus jau gegužę, pastarosiomis dienomis, panašu,- taip pat ilsėjosi. Bet jau šią savaitę, pasak “StormGeo” meteorologų, savo atostogas ji baigia – besiartinant savaitgaliui  daugelyje vietovių gausiai pažers saulės spindulių, džiugins giedra, bei iki 25 laipsnių kilstelėjusia oro temperatūra.

Kaip “Dagbladet” atskleidžia budintis meteorologas Roar Teigen, nors Pietų bei Rytų Norvegiją dar antradienį gali gerai apiprausti liūtys su perkūnija, tačiau orai visur palengva ims šilti bei giedrėti. Na o prieš savaitgalį, užtikrinama, kad giedra bei šiluma visoje Norvegijoje pasieks piką. Tiesa, tokių karščių, kaip gegužės mėnesį, tikėtis nereikėtų.

Nordland’ą (Šiaurės Norvegiją) ir Trøndelag’ą liūtys žada aplenkti, ten gražūs orai su 20 laipsnių temperatūra įsivyraus jau nuo pat savaitės pradžios. Pietų Norvegijoje oras pastebimai pasikeis ketvirtadienį. Na, o daugiausia lietaus savitės pradžioje numatoma Vestlandet (Vakarų Norvegijoje), ypač dideli, tačiau nekatastofiniai, kritulių kiekiai iškris Rogalande. Bet ir čia, artėjant savaitgaliui, prasigiedrys.

Tai, kas dar nėra visai aišku,- ar giedri orai užsilaikys. Kol kas numatomos tik 3-4-ių dienų vasariškų orų laikotarpis, tad dar nepačiupusiems vasaros už uodegos, snausti nebereikėtų.

Norvegijai, nuo liepos 15 dienos atveriant savo sienas, aktualios ir norvegų pamėgtų Ispanijos kurortų orų prognozės. Taip: jei norite tikrai ryškios permainos, galite savaitgaliui rnktis Ispaniją,- tik turėkite omeny, jog ten numatomi iš koto verčiantys 40-ies laipsnių karščiai,- sako meteorologas. Na, o jei norite tik malonios šilumos bei aplinkos pakeitimo,- pilnai užteks ir vietinio skrydžio,- patikina jis.

Šaltinis: dagbladet.no