Norvegija švelnina karantiną: mažinami atstumai, bus leidžiami viešieji renginiai

Norvegija švelnina karantiną: užtenka laikytis 1 m. atstumo, nuo gegužės 7 d. galimi vieši renginiai iki 50 žmonių.

Sveikatos apsaugos ministras Bent Høie praneša, jog jau nuo balandžio 30 d. tarp žmonių būtinas atstumas mažinamas nuo 2 iki 1 m. Džiaugiamasi, jog virusas visų bendromis pastangomis šalyje kontroliuojamas, tad 1 m. atstumas tiek vidaus, tiek lauko sąlygomis, pasak ekspertų pilnai pakankamas, kad toliau būtų stabdomas ligos plitimas. Tačiau perspėjama, jog esant galimybei atstumą reikėtų stengtis išlaikyti kuo didesnį. O rizikos grupėms priklausantiems asmenims ir toliau reikėtų kaip įmanoma apriboti savo kontaktus su kitais asmenimis.

Viešieji renginiai

Nuo gegužės 7 d. leidžiami viešieji renginiai ne daugiau nei 50-čiai žmonių. Ekonomikos ministrė Iselin Nybø tikisi, jog šis palengvinimas prisidės prie pramonės sektoriaus atsigavimo. Kitą savaitę ruošiamasi patikslinti ką, kam ir kaip bus leidžiama organizuoti, tačiau jau dabar aišku, jog organizatoriai privalės pasirūpinti atstumais tarp žmonių, dezinfekcija bei galimybėmis atsekti dalyvių kontaktus galimo užsikrėtimo atveju.

Visuomeninis gyvenimas bus gaivinamas palaipsniui Visų kovo mėnesį priimtų suvaržymų bus atsisakoma etapais, kas 14 dienų, kaip ir rekomenduojama PSO. Ministras Høie pabrėžia, jog vaikai bei jaunimas yra prioritetų eilės pradžioje, o toliau seks pramonės bei ekonomikos gaivinimo žingsniai. Paraleliai žadama didinti tyrimų apimtis, kad būtų kuo geriau kontroliuojamas ligos plitimas. Jei virusas vėl imtų plisti, bus jungiami stabdžiai, imamasi suvaržymų. Tačiau tikimasi geriausio. Jei viskas klostysis kaip numatyta, jau birželio 15 d. numatomi viešieji renginiai, talpinantys iki 200 žmonių.

Šaltinis: regjeringen.no