Šią dieną “Norwegian” vadina antruoju savo gimtadieniu

Norvegijos oro linijų bendrovei “Norwegian” ši diena taps kone istorine, tvirtina įmonės valdybos pirmininkas Niels Smedegaard.

Šįryt generaliniame akcininkų susirinkime buvo beveik vienbalsiai (daugiau nei 95 proc. pritarimu) nubalsuota dėl specialių priemonių priėmimo, kurios įgalins valstybės numatomos 2,7 milijardų paramos įsisavinimą. Nors krizinio paketo tikėtasi didesnio, tačiau ir į tai, kas bus gauta, dedamos didelės viltys. Teigiama, jog tai bendrovę išgelbės nuo grėsusio visiško bankroto.

Protingi sprendimai, lėmę tolesnę galimybę veikti, apima kompanijos lizingo bei biržos skolų, siekusių daugiau nei 10,8 milijardus kronų, pavertimą akcijomis. Iki šio balsavimo ši skola sudarė 94,8 procento visų bendrovės akcijų.

Taigi, greitu metu “Norwegian” įgys daug naujų akcininkų. Bendrovės laukia daug iššūkių planus verčiant tikrove. Na o dabartiniams akcininkams, iki geresnių laikų, laukti gali tekti ir keleta metų.

Bendrovė šiuo metu, palyginus su prieškriziniu laikotarpiu, vykdo 20 kartų mažiau skrydžių. Tuo pačiu praėjusių metų sezonu per dieną buvo vykdoma apie 600 skrydžių, dabar gi – tik 20 – 30. Į orą kasdien kyla tik 7 kompanijos lėktuvai. Tačiau, belaukiant šviesesnio rytojaus, ir tokios veiklos išsaugojimas šiuo metu yra gyvybiškai svarbus. Ir tai, dėka protingų sprendimų bei valstybės paramos, bus išsaugota.

Šaltinis: nrk.no