Norvegijoje prie odontologijos paslaugų jau priskaičiuojamas ir “Coronos” mokestis

Odontologijos paslaugas Norvegijoje dažniausiai teikia privačios klinikos. O jose dirbantiems, kaip ir, beje, visiems kitiems sveikatos priežiūros specialistams, glaudžiai kontaktuojantiems su pacientais, šiuo metu tenka ypatingai saugotis.

Kai kitų sveikatos priežiūros sričių specialiosios išlaidos dažniausiai padengiamos valstybės lėšomis, odontologai šias išlaidas “perleidžia” klientams – sąskaitose už suteiktas paslaugas randasi nauja eilutė, arba gerokai branginami ankstesni higienos paslaugų įkainiai.

Štai “Oris Dental”, turinti 25 visoje Norvegijoje veikiančias klinikas, neslepia, kad kai kurioms savo paslaugoms sumą už higieną padidino net keliais šimtais kronų, dėl ko, kaip pavyzdys, prie danties gręžimo klientui dabar papildomai prisideda 750 kr. vietoj 350 kr.

Didžiausias odontologijos paslaugų tinklas “Colosseum Norge” patvirtina, jog prie savo paslaugų pridedamą higienos mokestį nuo 140 kr. padidino iki 250 kr.

Norvegijos odontologų sąjungos atstovas Rogalande paaiškina, jog kiekviena klinika gali pati nuspręsti, kaip, kiek ir ar išvis kelti kainas ryšium su apsauga nuo Kovid-19.

Šaltinis: dagbladet.no