Vyriausybė žada “atidaryti” Norvegiją iki vasaros

Viltingą pažadą žmonėms duoda Norvegijos ministrė pirmininkė Erna Solberg: – Jau visi galime numatyti suvaržymų pabaigą, mūsų tikslas – pasiekti, kad dauguma šalies įmonių bei paslaugų galėtų atgaivinti savo veiklą dar iki vasaros. Ministrei pritaria ir Visuomenės sveikatos instituto vadovybė bei kiti vyriausybės atstovai.

Šalis, žinoma, negali “atidaryti” visko iškart, tad planuojama, ir patikinama, jog jau dėliojami paskutiniai štrichai. Pagrindiniai prioritetai įvardijami šia tvarka: 1) vaikų bei jaunimo poreikiai 2) žmonių galimybės dirbti ir 3) visos kitos veiklos.

Turėsime prisiderinti – išmokti gyventi šiek tiek kitaip

Darželiai bei pradinės mokyklos jau atidarytos, ateinančios savaitės bus lemiamos ir vyresnėliams. Taip pat bus siekiama, kad kuo daugiau dirbančiųjų galėtų sugrįžti iš namų kontorų bei prastovų į realias savo darbo vietas. Ir čia didžiausia atsakomybė dėl viruso plitimo prevencijos teks darbdaviams.

Antrasis kertinis akmuo – atitinkamų viešojo transporto sąlygų užtikrinimas. Kad jis nebūtų perpildytas, o keleivių srautai pasiskirstytų, darbdaviai bus skatinami koreguoti darbo grafikus, keičiant darbų pradžios bei pabaigos laikus.

Džiaugiamasi, jog ligos plitimas suvaldytas

Jau keletą savaičių užsikrėtimų rodiklis laikosi žemiau 1, o laikotarpiu nuo balandžio 20 d. iki birželio 4 d. jis tesiekia 0,63. Taip pat mažėja sunkiai sergančių bei į ligonines guldomų ligonių. Visi suvaržymai, visų gyventojų bendros pastangos bei tinkamas elgesys ir yra tas pretekstas, leidžiantis jau greitu metu numatyti šviesią ir atvirą Norvegiją.

Nors paklausus apie sporto klubus bei pramogines veiklas, jokių konkrečių pažadų iki vasaros neduota, išskyrus ankstesnius nurodymus dėl galimų viešų renginių iki 50 asmenų, tačiau tvirtinama, jog jau greitu metu planuojama artimiesiems leisti lankyti slaugos bei senelių namų gyventojus.

Ministrė taip pat patikina, jog smarkiai plečiamos testavimo galimybės bei bus vis labiau didinamos apimtys. Greitu metu, bus realu testą nusipirkti vaistinėje!

Svarbu nepamiršti įsisavintų įgūdžių ir toliau saugotis

Pagrindiniai dalykai, kurių reikėtų nepamiršti lengvinant karantiną: 1) laikytis mažiausiai 1 m. atstumo, 2) apkabinimus dovanoti tik patiems artimiausiems šeimos nariams, 3) nepamiršti tinkamai ir dažnai plauti rankų bei 4) neiti į darba, jei jaučiate kokius nors ligos simptomus.

Jei visi ir toliau būsime budrūs bei sąmoningi, net ir palaipsniui atnaujindami aktyvų visuomeninį gyvenimą, galime tikėtis, jog užsikrėtimų kreivės nepradės kilti ir prie suvaržymų sugrįžti nereikės!

 

Šaltinis: vg.no