Štai ir visi taškai ant “i” žodyje “karantinas”! Naujausi pakeitimai

Pagaliau Norvegijos vyriausybė paviešina, kokius reikalavimus paliks tolimesniam karantinui ir kas keisis žmonių gyvenime.

Pagrindiniai dalykai, dėl kurių beveik visą praėjusią savaitę buvo tariamasi ir deramasi:

  1. Gegužės 11 d. duris atveria pagrindinės bei vidurinės mokyklos. Ne visos komunos (savivaldybės) dar pilnai pasiruošę šiam žingsniui, tačiau tikslas,- jog jos tai padarytų kaip įmanoma greičiau per ateinančią savaitę. Universitetai, aukštosios bei profesinės mokyklos tęsia darbą nuotoliniu būdu. Atidaromos vairavimo mokyklos.
  2. Privačiose valdose galimi jau ne 5-ių, bet 20-ies asmenų susibūrimai. Žinoma turi būti laikomasi mažiausiai 1 m. atstumo vienas nuo kito.
  3. Atidaromos sporto salės, kur sportuoti bus galima pagal atitinkamus reikalavimus. Tačiau nebus galima naudotis persirengimo patalpomis, -spintomis. Galima visų rūšių sportinė veikla grupėse ne didesnėse nei 20 asmenų, laikantis minimalaus 1 m. atstumo. Vaikų bei jaunimo kontaktiniam, grupiniam sportui paruoštas specialus, nurodymų kaip veikti saugiai, paketas.
  4. Atsakingiems organizatoriams leidžiama organizuoti viešus renginius ne daugiau nei 50 žmonių.
  5. Panaikinamas draudimas išvykti iš šalies medikams. Tačiau kelionės į užsienį nerekomenduojamos. Visiems grįžtantiems į šalį būtinas karantinas, kuris tęsis jau ne 14, bet tik 10 dienų. O kelionių karantinui raginama nusiteikti ir iki vasaros pabaigos.
  6. Įgyvendinę saugaus atstumo reiklavimus, atverti duris gali maitinimo vietos, kuriose nevykdoma prekyba maisto produktais.
  7. Atidaromi atrakcionų parkai.
  8. Atveriami baseinai organizuotiems, tokiems kaip mokomiesiems mokinių, plaukimams.
  9. Pažadama jog iki gegužės 15 d. bus surašyti elgesio nurodymai laisvalaikio keliavimui, kurie galioti ims tik nuo birželio 1 d.
  10. Sporto centrų, vandens parkų bei viešųjų baseinų atidarymas numatomas tik nuo birželio 15 d. ir tik su Visuomenės sveikatos instituto leidimu.