Norvegų vaikai žino,- pinigai ne ant medžių auga, bet mediena kvepėti gali

Štai 10-metis Torbjørn‘as Tørnes Naas iš Kjosen (Drangedal) jau nuo šešerių elektriniu pjūklu pjauna ir kirviu kapoja rąstus į malkas, krauna į maišus ir parduoda. Beje, daro tai savarankiškai, tik krovimo reikaluose prireikia tėčio pagalbos. O šis NRK žurnalistams sako: mūsų apylinkėse tokie darbai visiškai įprastas reikalas.

Pats berniukas pasakoja, kad nė nepastebėjęs, kaip jam patikusi veikla tapo uždarbiavimu, nes malkų maišų vis daugėjo ir daugėjo… Praėjusiais metais pardaviau 30 maišų, šiemet pardavimui jų sukrauta net 40,- giriasi jis.

Taip uždarbiaudamas sutaupė ir nusipirko modernią 17 arklio galių sėdimą žoliapjovę. Nors jos pagal amžių vairuoti dar kaip ir negalėtų, tačiau jo tėtis Arve Øystein Naas sako, pavojaus, kol vaikas ja važinėja nuosavoje teritorijoje, nematantis. Jis džiaugiasi, jog aktyvus berniukas geba veikti ir mąstyti kryptingai, o užduotis vykdo noriai ir pareigingai.

Tik mažojo darbininko mintys savųjų valdų teritorijoje, akivaizdu, neišsitenka, nes Trøndelag‘o apylinkėse jis jau siūlosi ir kaip samdomas pievelių pjovėjas. Veiklą reikia plėsti, nes sekantis Torbjørn‘o svajonių pirkinys – traktorius!

Belieka palinkėti, kad svajonė išsipildytų!

Šaltinis: nrk.no