Norvegija nusprendė įsileisti ES piliečius, norinčius aplankyti čia gyvenančius artimuosius

Norvegijos teisingumo ministerija, vadovaujama ministrės Monic’os Mæland, šiandien patvirtino priėmusi dar vieną svarbų karantino lengvinimo pakeitimą, liečiantį šalyje dirbančius bei gyvenančius Europos ekonominės erdvės (EEE) piliečius bei jų artimuosius, taip pat ir norvegus turinčius artimųjų iš EEE, tame tarpe ir ES, šalių.

Nuspręsta, jog atsižvelgiant į pandemijos rodiklių pokyčius, šalyje švelninamas dar kovo 15 d. įsigaliojęs nutarimas, draudžiantis į šalį atvykti užsieniečiams, neturintiems leidimo čia gyventi.

Nuo šiol Norvegijos pasienio ruožuose bei oro uostuose EEE piliečiai, norintys aplankyti šalyje gyvenančius savo šeimos narius (tiek norvegijos, tiek EEE piliečius), nebebus apgręžiami priešinga kryptimi. Iš norinčių lankyti artimuosius Norvegijoje nebebus reikalaujama pateikti, kada nors anksčiau turėto, leidimo gyventi šioje šalyje. 

Į artimųjų apibrėžimą įtraukti: mažamečiai vaikai, sutuoktiniai bei sugyventiniai. Taip pat ir sutuoktinio ar sugyventinio mažamečiai vaikai.

Pakeitimas galios ir EEE piliečiams, turintiems nekilnojamojo turto Norvegijoje bei norintiems jį aplankyti, įskaitant ir atostogų namelius – vadinamus “hytomis”.

Tik primenama, jog atvykus į šalį visiems reikės laikytis karantino. Šiuo metu atvykstantiems galioja 10 dienų karantino reikalavimas.

Šaltinis: vg.no