Mergina neliko abejinga: šoko į gaisro apimtą butą

Ši 18-metė panelė vėlų pirmadienio vakarą (apie 23.30 val.) atsidūrė vietoje ir laiku, ir kaip vėliau patvirtino priešgaisrinės apsaugos pareigūnai,- ėmėsi visų reikiamų bei tinkamų veiksmų.

Maria Erstad Tofterå, tą naktį su savo draugu, tiesiog važiavo pro šalį, išvydusi iš vieno daugiabučių bloko kamino (Sotra, netoli Bergeno) besiveržiančius dūmus, neliko abejinga: priešgaisrinėmis kopėčiomis užlipo į degančio buto terasą, įėjo į butą. Pirmiausia sušuko: ar yra žmonių,- niekam neatsiliepus, leidosi vidun ieškoti gaisro židinio, aptikusi degančią viryklę,- mėgino gesinti rankšluosčiu. Panelė išsikvietė gaisrininkus, įjungė sireną ir apibėgo bei sukėlė ant kojų visus daugiabučių bloko kaimynus…

Už savo drąsą ir tinkamus veiksmus, mergina buvo pagirta ir įvertinta atvykusių pareigūnų. Šie gaisrą užgesino. Konstatavo, jog jis kilo nuo viryklės, kai bute nebuvo žmonių. Kaimyniniai butai žymiau nenukentėjo, tik aprūko. Tačiau, jei ne Marios dėmesingumas ir pademonstruotas ryžtingumas, pastebėjus pro kaminą gausiai virstančius dūmus… Viskas galėjo baigtis daug liūdniau.

Įdomi detalė, kad istorijoje užsimenama ir apie merginos draugą, tačiau,- tik tiek, jog jis važiavo kartu. Visų veiksmų herojė – ji! Nors, sakoma, kad šaltas ir logiškas mąstymas – vyrų prerogatyva, reikia manyti ir pasidžiaugti, jog šį kartą lemiamas vyriškas vaidmuo pasireiškė draugės palaikymu bei paskatinimu tinkamiems veiksmams.

Šaltinis: nrk.no