Naujos skraidymo taisyklės Norvegijoje: jokių papildomų rankinių

Norwegian, SAS bei Widerøe oro linijos, atsižvelgdamos į Covid-19 pandemijos prevencijos rekomendacijas, keičia kai kurias keliavimo lėktuvais taisykles. Tad, artimiausiu metu besiruošiantys keliauti lėktuvu Norvegijoje, iš jos ar į ją, neturėtų nustebti, jog kai kas nuo šiol vyks kiek kitaip, o kai ko nebebus galima.

Svarbiausias draudimas, kurio imasi visos oro linijos – jokių papildomų “tašyčių” prie rankinio bagažo. Jei anksčiau prie rankinio bagažo buvo leidžiama turėti nešiojamojo kompiuterio rankinę ar mažą dokumentų rankinuką, dabar rankinis bagažas bus griežtai kontroliuojamas ir susidaryti galės tik iš vieno vieneto. Šį keleivis turės pasidėti po sėdyne priešais savo sėdimą vietą. Ir šis, vieno keleivinio bagažo, reikalavimas keliamas visų tipų bilietų savininkams. Lentynų naudojimo visur atsisakoma, nes siekiama kaip įmanoma sumažinti kontaktinių paviršių, per kuriuos ir susidaro galimybė virusui plisti.

Tad, kiekviena bendrovė prašo atidžiai paisyti bagažo dydžio nurodymų, kad nekiltų problemų jį talpinant po sėdyne. Norwegian rankiniam bagažui nurodo ne didesnius nei 30x20x38 cm. ir 10 kg. reikalavimus, SAS – 55x40x23 cm. bei 8 kg.

SAS oro linijos įveda ir reikalavimą kelionės metu dėvėti apsaugines veido kaukes.

Galioja ir Norvegijos visuomenės sveikatos instituto nurodymas palikti tuščią vidurinę sėdynę, tarp keleivių ne iš tos pačios šeimos.

Šaltinis: dinside.no