Gerų žinių iš NAV vis dar nėra: krizinis chaosas tęsiasi

Norvegijos Darbo ir socialinės rūpybos tarnybos (NAV) atstovai informuoja, jog net šešis kartus padidinus paraiškų analizavimo tempus, vis dar niekaip nesugebama įvažiuoti į įprastas darbo vėžes. Tikimasi, jog tai greičiausiai galėtų pavykti tik liepos pabaigoje.

Tokia chaotiška padėtis susidarė visiems labai netikėtai, kovo mėnesį šalį užklupus Covid-19 infekcijai. Vos per vieną kovo mėnesio NAV darbo savaitę buvo sulaukta 100 kartų daugiau, iš darbo laikinai ar visiškai atleistų žmonių, paraiškų nei įprasta. O per visą laikotarpį prašančiųjų paramos eilėje susikaupė virš 450 000.

Dėl finansiškai nukentėjusių žmonių padėties susirūpinęs Darbo partijos (Ap) vadovas Jonas Gahr Støre atviroje sesijoje klausia Darbo ir socialinių reikalų ministro,- ką gi tiems žmonės daryti, kai pajamų negaudami, jie toliau gauna sąskaitas už elektrą, vaikų darželius, būsto nuomą ar paskolą… Tačiau ministras Torbjørn Røe Isaksen, vietoj atsakymo, pateikia tik aukščiau minėtą statistinę informaciją ir dar kartą pabrėžia, jog sulaukti tokių kiekių paraiškų tikrai nebuvo tikėtasi.

Žadamas atlygio kompensavimas

Tačiau ministras patikina, jog siekiant palengvinti laukiančiųjų padėtį, jau nuo birželio vidurio turėtų pradėti veikti nauja kompensavimo priemonė. Šios išmokos žmonėms būtų pradedamos mokėti jau po keleto dienų, darbdaviui pranešus apie tokią darbuotojo teisę.

Šaltinis: dagbladet.no