Už sukčiavimą iš valstybės kalėjimas bei milijoninės baudos skirtos 7 artimiems giminaičiams

Bergeno teisme pagaliau išnagrinėta viena dižiausių, savo apimtimi bei kompleksiškumu, sukčiavimo bylų Norvegijoje.

Už fiktyvių veiklų organizavimą, mokesčių slėpimą ir kitokio pobūdžio NAV apgaudinėjimą, laisvės atėmimas bei 3,8 milijonus kr. siekianti bauda skirta 8 asmenims. Net 7 iš jų yra artimi giminaičiai – broliai, jų žmonos, vaikai. Apsukriai “darbuojamasi” buvo transportavimo, kioskų aptarnavimo bei darbo vietų kūrimo srityse.

Didžiausia – 4,5 m. laisvės atėmimo bausmė skirta pagrindiniam veiklų organizatoriui – vyriausiam broliui. Buhalteriui laisvė atimama 2 metams ir 2 mėnesiams, 4 metus uždrausta verstis savo veikla.

Teisėsaugos atstovai tvirtina, jog tokio pobūdžio nusikaltimai yra sunkiai įrodomi ir atskleidžiami, o nagrinėjimas užtrunka. Tačiau nauda visuomenei akivaizdi. Neišimtis ir ši byla, susidedanti iš 180 puslapių. O jos nagrinėjime dalyvavo net 13 ginančiųjų advokatų. Nors pirmųjų skundų dėl įtartinų veiklų Bergeno policija iš NAV’o sulaukė dar 2017 m., verdiktas skelbiamas tik dabar.

Nusikaltusieji, nors ir Norvegijos piliečiai, yra Suomijos emigrantai. Įdomiausia, kad daugumą savo finansinių nusikaltimų teisme jie mėgino paaiškinti kaip įvykusius netyčia – dėl kultūrinių nesusipratimų bei skirtumų.

Šaltinis: nrk.no