D. Trumpas pasmerkė „plėšikautojų ir anarchistų“ vykdomą smurtą

Jungtinėse Valstijose tęsiantis protestams, kuriuos išprovokavo vieno policijos areštuoto juodaodžio mirtis, šalies prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) šeštadienį pasmerkė „plėšikautojų ir anarchistų“ vykdomą smurtą ir pažadėjo, kad jo administracija padarys galą masiniams neramumams.

„Mano administracija padarys galą masiniams neramumas ir smurtui. Mes nedelsdami tai sustabdysime“, – pareiškė jis.

„Anarchijos nebus“, – pažadėjo D. Trumpas, kalbėjęs apie neramumus ir protestus, kurie kilo dėl pirmadienį įvykusio incidento, per kurį mirė afroamerikietis George’as Floydas (Džordžas Floidas), kai buvo areštuojamas – vienas iš policininkų kelias minutes keliu spaudė šio ant žemės paguldyto ir antrankiais surakinto vyro kaklą.

„George’o Floydo mirtis Mineapolio gatvėse buvo didžiulė tragedija“, – pareiškė JAV prezidentas ir pabrėžė, jog „maištininkai, plėšikautojai ir anarchistai“ suteršė G. Floydo atminimą.

Jis taip pat pabrėžė neleisiąs „kraštutinių kairiųjų pažiūrų nusikaltėliams visos mūsų šalies ir viso pasaulio teritorijoje kurstyti bendruomenių“.

„Neleisime tam vykti“, – pridūrė D. Trumpas.

G. Floydo kaklą spaudęs policininkas Derekas Chauvinas (Derekas Šovinas) penktadienį buvo apkaltintas trečiojo laipsnio (netyčine) žmogžudyste ir gyvybės atėmimu dėl neatsargumo.

Tačiau kaltinimai neatnešė ramybės sukrėstoje šalyje, kur vėl atsivėrė senos žaizdos dėl rasinės nelygybės.

Įsiplieskė didžiausi per kelerius pastaruosius metus visuomenės neramumai ir kilo riaušės daugelyje miestų – nuo Niujorko iki Los Andželo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško    UAB BNS sutikimo draudžiama.